Improwizacja towarzyszy nam na co dzień.
Teatr Życia stawia każdego z nas w sytuacjach wymagających działania bez przygotowania. W przypadku improwizacji komediowej gracze wcielają się w postaci i spontanicznie tworzą dialogi oraz sceny, z wykorzystaniem sugestii trenera lub pozostałych graczy na temat miejsca akcji, zawodu, charakteru czy przywar bohaterów.
Zajęcia z improwizacji komediowej to nie warsztaty teatralne, a przyjemna i radosna forma spędzania czasu w działaniu twórczym.
Wykorzystywane są ćwiczenia i gry improwizowane, których nieodmiennym elementem jest kreacja i śmiech. Improwizacja pomaga dorosłym poczuć znów świeżość spontanicznej zabawy, podbudowuje poczucie własnej wartości, uczy słuchania, wyostrza zmysł obserwacji. Daje możliwość trenowania: współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz zwiększania decyzyjności.
Każdy może i potrafi improwizować.
Nikt nie będzie oceniał predyspozycji scenicznych ani dykcji uczestnika. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro.
Nie trzeba mieć talentu scenicznego, wystarczy pozwolić sobie doświadczać i być spontanicznym.
W planach jest trzymiesięczny (kwiecień- czerwiec 2020 roku) cykl odbywających się raz na dwa tygodnie warsztatów z improwizacji, którego finałem może być występ dla rodziny i znajomych.
Czas trwania zajęć: 90 minut.
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób.
Terminy pierwszych dwóch spotkań otwartych: środy 4 marca i 24 marca, godz. 18.30-20.00
Trenerka: Agnieszka Rogaczewska-Foryś Tekściarka, opowiadaczka historii, pieśniarka i trenerka improwizacji. Prowadzi ćwiczenia z impro dla dzieci w szkole Cogito oraz przedszkolach.
Jako improwizatorka teatralna od kilku lat występuje w Blue Note z grupą improwizacji komediowych „Leniwe Impro”.
Koszt: 30 zł/osobę.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Numer konta: 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448
Można zapisać się na jedno spotkanie, aby sprawdzić się w tej formule.
Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com
lub tel.: 61 8200 582